Polecamy nasze zbiory

Nauczycielom na nowy rok szkolny polecamy…

PrzedszkolakPrzedszkolak : książka dla nauczycieli i rodziców. Pod red. Wandy Papugowej. Bliżej Przedszkola, 2015

Poradnik jest inspiracją i przydatną lekturą dla rodziców i nauczycieli, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej o tym, jak wychowujemy dzieci we współczesnym świecie, kto w rodzinie sprawuje władzę, w jaki sposób skutecznie komunikować się z dzieckiem, w czym może pomóc mediacja, jak funkcjonuje dziecko w odniesieniu do środowiska szkolnego, jak pomagać dziecku w osiąganiu gotowości szkolnej oraz radzić sobie z trudnościami rozwojowymi u przedszkolaków.

Placówka rewelacyjnaAnna Jankowska: Placówka rewelacyjna :
zarządzanie wizerunkiem placówki edukacyjnej. Bliżej Przedszkola, 2014

Książka zawiera wskazówki dotyczące świadomego budowania wizerunku placówki edukacyjnej.  Dotyczy wszystkich przedszkoli i szkół – młodych i starych, prywatnych i państwowych. To, że ktoś funkcjonuje od lat, wcale nie znaczy, że nie ma pola do zmian i innowacji. To, że ktoś startuje ze świeżą energią, nie oznacza, że nie może czerpać z doświadczenia konkurencji. Konkurencyjność i rozumienie potrzeb klientów są dziś kluczem do kreowania pozytywnego wizerunku placówki.

Szkolne wyzwaniaMonika Gregorczuk, Barbara Kołtyś: Szkolne wyzwania: jak mądrze wspierać dziecko w dorastaniu? Edgard, 2015

Poradnik dla rodziców, nauczycieli i pedagogów, którzy szukają konstruktywnych rozwiązań i sprawdzonych metod. Zawiera szeroki zakres tematów związanych z funkcjonowaniem dziecka w środowisku szkolnym, rówieśniczym i rodzinnym, przykłady scenek i możliwych sposobów postępowania w konkretnych sytuacjach oraz kwestionariusze dla rodziców, nauczycieli i pedagogów, które pomogą rozpoznać niepokojące zachowania u dzieci i w porę zareagować.

12 zasad skutecznejPrzemysław Bąbel, Marzena Wiśniak: 12 zasad skutecznej edukacji: czyli jak uczyć, żeby nauczyć. Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2014

Praktyczny przewodnik, pełen przykładów, wskazówek i technik przydatnych w codziennej pracy w szkołach i innych placówkach edukacyjnych. Autorzy w sposób zrozumiały wyjaśniają znaczenie powiązań teorii z praktyką oraz omawiają m.in. takie zagadnienia, jak: grupowanie materiału, procesy koncentracji, wykorzystanie emocji w nauce, potrzeba przerw czy sposoby motywowania uczniów.

Poczatkujacy nauczycielRobert Bullough: Początkujący nauczyciel. Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2006

Książka ma ułatwić nowicjuszom pierwsze kroki w pracy szkolnej, a także wskazać im drogę rozwoju umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Powinni ją także przeczytać ci, którzy kształcą przyszłych pedagogów, jak również ci, którzy pragną zreformować wciąż niedoskonały system edukacji.

Nauczyciel,Wychowawca, Pedagog OK£ADKA.inddJoanna Łukasik, Katarzyna Jagielska, Roman Solecki: Nauczyciel, wychowawca, pedagog. Jedność, 2013

Książka kierowana jest do nauczycieli-wychowawców, szczególnie tych o krótkim stażu zawodowym. Także doświadczeni nauczyciele-wychowawcy mogą znaleźć w podręczniku wiele inspirujących materiałów. Praca składa się dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Pierwsza to źródło wiedzy teoretycznej i praktycznych wskazówek. Część druga – Aneksy – zawiera szereg konkretnych propozycji metodycznych, gotowych scenariuszy, ciekawych pomysłów na zajęcia z dziećmi i młodzieżą, z rodzicami i nauczycielami.

Jak bawić sięDorota Kamińska: Jak bawić się i uczyć z pasją? czyli miniporadnik jak wychować dziecko Twórcze, Optymistyczne i Ciekawe świata. Bliżej Przedszkola, 2012

Poradnik skierowany jest do osób kreatywnych oraz poszukujących niestandardowych rozwiązań i metod pracy nauczycieli, pragnących uczynić proces edukacyjny wychowanków fascynującą podróżą do krainy nauki poprzez zabawę; doświadczonych zawodowo, jak też dopiero rozpoczynających pracę nauczycieli i specjalistów oraz do rodziców, ponieważ dzięki poradnikowi poznają oni możliwości praktycznego zastosowania narzędzi TOC w procesie skutecznego komunikowania się w relacji dziecko – rodzic.